What is Global Talent Stream? / Küresel Yetenek Akışı

Global Talent Stream Kanada ekonomisinin vasıflı işçi ihtiyacına bir çözüm olarak geliştirildi.  2017 yılında yürürlüğe girdiğinden beri yaklaşık 40000 kişi Kanada’ya göç etti.

Kanada’ya göç eden bu kişiler arasında yaklaşık 24.000 kişi bilgisayar programlama, bilgi sistem analizi ve yazılım mühendisliği gibi mesleklere sahip.

Öyleyse, Küresel Yetenek Akışı tam olarak ne anlama geliyor?

Kanadalı işverenlerin Kanada vatandaşlarından işgücü sağlayamadıklarında belli başlı meslek dallarındaki ihtiyacı karşılamak adına yabancı çalışan alımını hızlandırmalarını sağlayan bir program.

Kanada Göçmen, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) Küresel Yetenek Akışı Programı çalışma izin başvurularını sadece iki hafta içerisinde işleme almayı ve böylelikle programı, Kanada’da yeni bir hayat arayan çalışanlar için en hızlı göç yolu haline getirmeyi hedefliyor.

Sözkonusu işverenler, yetenek geliştirme ve eğitime $113 milyon katkı sağlarken, 48000 iş ve 12500 ücretli işbirliği pozisyonu yarattılar.  Eğer çalıştığınız alan STEM (Science/ Bilim, Engineering/ Mühendislik, Technology/ Teknoloji, Math/ Matematik ) sponsor olacak işveren vize başvurunuzu iki hafta gibi kısa bir sürede tamamlayabilir. Dikkat edilmesi gereken iki unsur ;  sponsor olacak işverenin GTS programında kayıtlı ve designated listesinde olup, sizinde bu işveren tarafından iş teklifi edilecek özelliklerde GTS meslek listesinde olmanız veya mesleğinde aranılan özel bir yetenek olmanız önemli.

 “Requirements for Applying to Global Talent Stream”

There are certain requirements you must follow when you are applying for a work permit visa through the GTS program, which are:

  1. Submit a complete application 
  2. While completing the application process, self-identify for Global Talent Stream in the ‘Come to Canada’ wizard of your application.
  3. If your Diploma and Marriage Certificate (in case you are married) are not in English, get them legally translated to English before submitting.
  4. Attend the medical exams and submit the reports sincerely, as per the requirements of the Immigration Act and Regulations. 
  5. Submit your Employer Reference Letter
  6. Pay the required biometric fee when you are submitting the online application.
  7. Get your biometrics in advance of two weeks elapsing from the time of application.
  8. You may not need to apply for an Electronic Travel Authorization (ETA) additionally; it will automatically be issued with the work permit, wherever applicable.
  9. You will need the visa as required by the Regulations, that gets issued as a part of the work permit process.

If the above requirements are not fulfilled, you are not submitting the necessary information, and IRCC officers will not be able to decide on your application within two weeks.

GTS ve diğer güncel Kanada Göçmenlik kategori ve regulasyonları ile ilgili bilgi almak ve başvurmak için info@canturkimmigration.com veya filiz@mac.com emaillerinden bize ulaşabilirsiniz. 

 

4.326 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :