Kanada’da İşyeri Açarak Göçmenlik

Kanada'da İşyeri Açarak Göçmenlik Hakkı Kazanmak

Kanada’da bir işletme satın almak isteyen bir iş insanı iseniz, işyerinin hem sahibi hem operasyon sorumlusu  olma gereksinim şartını taşıyan LMIA Onaylı çalışma vizesi uygunluğunuz için öncellikle aşağıdaki kriterlere bakmalıyız.

1. Tek veya çoğunluk hissedar olmalı.

2. Kanada’ya girişinizin Kanada’da daimi ikamet edenler / vatandaşlar için iş yaratılması veya işte tutulmasıyla sonuçlanacağını göstermeli.

3. Herhangi bir üst yönetimden bağımsız ve şirketinizdeki en yüksek güç pozisyonda olarak herhangi bir üste karşı sorumlu olmamalı.

Diğer gereksinimler :

1. Business Plan: İşi nasıl finanse edeceğini ve istihdam yaratacağını / sürdüreceğini ayrıntılı olarak gösterecegi ayrıntılı ve ikna edici bir  iş planı olmalı.

2. Projenin arkasındaki mimar ve ilham kaynağı olarak işe aktif olarak dahil olmalı. İşi daha da ileri götürmeyi ve geliştirmeyi planlamalısınız.

3. Kanada vatandaşlarını veya daimi ikamet edenleri işe alma niyetinizi iş planınızda mutlaka göstermelisiniz. (ideal olarak, işinizin ilk yılında)

Kanada’da kendi işlerine sahip olmak veya işletmek isteyen yabancılar için LMIA ile ilgili ESDC tarafından şart koşulan nitelikler:

• Kanada’da bir işletmeye sahip olmak

• İşletmedeki ilginin yüzde 50 veya daha fazlasına sahip olmak

• Kanada’ya geçici giriş yoluyla, Kanadalılara ve ülkenin daimi ikametgahlarına sunulan istihdam fırsatları ve / veya beceri aktarımının yaratılması

• İşletmede görevden alınamayacak veya şirketin daha kıdemli bir üyesine karşı sorumlu olacak bir pozisyonda bulunmamak

• En azından temel bir finansal planın ve olayların zaman çizelgesinin dahil edilmesiyle işletmenin nasıl finanse edileceğini gösteren bir iş planı ve bireyin şirket içinde nasıl istihdam yaratacağına veya devam ettireceğine dair bir taslak oluşturma

• İşletmenin aktif yönetiminin, yabancı kişinin şirket içinde amaçlanan pozisyonunu sürdürmek için sahip olduğu niteliklere ve deneyim kanıtını göstererek kendi pozisyonu için medyan ücret şartından daha yüksek bir ücretlendirme olması

• İlk yıl içinde full-time en az bir Kanada vatandaşı veya göçmeni istihdam ettirmesi.


 İşyeri Satın Alma, İş Planı & Çalışma İzni, Göçmenlik Başvurularınız ve

Sektördeki Başarı Hikayelerimizden Birisi Olabilmek İçin

Ön Değerlendirme formumuzu doldurabilirsiniz.

58.470 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :