Kanada’da ilk, orta ve lise öğrenimi

Akademik mükemmellik, yüksek kalite ve ekonomik eğitim seçenekleri ile dünyada en ideal destinasyonlardan biri haline gelen Kanada’da eğitimden gençlerin değil çocuklarınızın üniversiteye kadar faydalanabileceğini biliyor musunuz?

Kanada’da bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitim akademik düzeyde ve kalitede verilip öğrencileri üniversite eğitimine hazırlar. Üniversite seçimi sınavsız olup kabuller lise son sınıfta alınan not ortalamasına gore belirlenir. Kişiler istekleri ve yüksek not aldıkları konulara uygun universitelere başvuru yapıp, seçildiklerinde eğitimlerine Türkiye’deki gibi sınav sistem sonucuna ve yerleştirmesine bağlı olmadan devam edebilirler.

Kanada göçmeni veya vatandaşı iseniz üniversiteye kadar devlet okulları ücretsizdir.

Eğitimde öğrencinin yeteneklerine göre seçebileceği bu okullarda birey olarak din, dil, ırk ve birey temel hak ve özgürlüğü her zaman ön plandadır. Bu nedenledir ki özellikle son on senedir çok yoğun olarak Kanada yılda 250.000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve tüm gelişmekte olan ülkelerden giderek artan sayıda öğrenciden talep almaktadır.

Yılın belli aylarında başvuru kontenjanları ve en son kayıt süreleri ve bünyesindeki 182 devlet okulu ile Toronto District School Board kısaca TDSB olan Toronto Eğitim Müdürlüğü Ontario eyaletinin en popüler devlet okullarını barındıran bir merkezdir.

Ağustos 2016’da bu kurumdan aldığım teklif ile Toronto Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Türkiye temsilcisi olarak 300’e yakın öğrencinin değişim programları ilk, orta ve lise kayıtlarını ve Kanada eğitim hayallerini gerçekleştirdim. Hatta bazı aileler göçmen odaklı eğitim plan ve programlarına uygun olarak kalıcı oturum sahibi oldular.

CICC Kanada Göçmenlik Bakanlığı CICC lisanslı göçmenlik danışmanı kimliğim ile gençlerimizin ve çocuklarımızın öğrenci vizesi, ailelerin turistik veya öğrenci vize başvurularında Canturk Immigration olarak tek elden hizmet verebiliyoruz.

Yıllarca özel eğitim kurumlarının astronomik ücret taleplerinden ve verimsiz ama çok fazla saat harcanan eğitim sisteminden çocuklarınızın geleceği için endişe ediyorsanız, yetkilerimiz ve lisanslarımızla biz devreye giriyoruz.

Eğer çocuğunuzun başarı ortalaması yüzde 60’dan fazla ise ve yurt dışında eğitim almasını istiyorsanız aşağıdaki şartları sağlamanıza 7 yıldır Toronto milli eğitim müdürlüğü ilk, orta, lise yetkili kayıt uzmanı olarak destek oluyoruz. Eylül 2022 okul dönemi son kayıt günümüz 31 Mayıs 2022.

Eğitim iznine başvuru için gerekenler:

  • Eğitim kurumunuzdan öğrencimiz için alacagimiz bir kabul mektubu / Kayıtlar iki etapta olmaktadır .
  • Öğrencimize kendi okulundan referans olabilecek iki öğretmenin yazdığı size ileteceğimiz referans mektubunun doldurulması
  • Geçerli bir pasaport ya da seyahat belgesi

Ayrıca vize başvurunuzun onaylanmasi için:

  • Aşağıdaki ödemeler için gerekli paraya sahip olduğunuza dair belge:
    • Eğitim ücretleri
    • Kendiniz ve varsa Kanada’ya sizinle birlikte gelecek aile üyelerinizin geçim giderleri ve
    • Kendiniz ve varsa Kanada’ya sizinle birlikte gelecek aile üyelerinizin dönüş için ulaşım masrafları

Lise öğrencilerinin tüm dünyada ilk on içinde yer alan üniversitelere rahatlıkla girebildiği, özellikle sanat ve teknoloji gibi alanlarda üstün eğitim imkanlarıyla birebir donatılmış devlet okullarıdır. Kaliteli ve modern eğitim imkanları sunarlar. Özel okul ve devlet okulları arasında fark olmayan Kanada eğitim sisteminde sınıflarda öğrenci sayısı az, öğrenci başına düşen öğretmen sayısı ise yüksektir.

Göçmen odaklı sunduğumuz uluslararası eğitim programında atmanız gereken ilk adım; çocuklarınızın veya gençlerinizin Kanada ilk, orta, lise devlet okuluna kayıtlarının kabulü. Belli zamanlarında okul kayıt, onay ve vize ön çalışması yapabildiğimiz için her senenin Eylül 2022 dönemi için kayıt kabul tarihi 31 Mayıs, Şubat kayıt başvuruları için 1 Kasım 2022 olarak belirlenmiştir.

Kanada da Ilk, orta, lise eğitimlerinde okul final kayıtları ancak vize başvuruları tamamlanmış kişilerin Kanada da gösterecekleri ev adresi ile netleşir. Bu bilince sahip olan Canturk Immigration ekibi size en yakın ve ailenize yerleşim işlemlerinde kisiye özel sunduğu ve detaylı hizmeti ile Kanada yeni hayat yolculuğunuzda her zaman hayallerinizin önündedir.

Kalıcı oturum izni kapsamındaki eğitim ve göçmenlik programlarına uygunluk analiziniz için:

Ücretsiz Ön Değerlendirme Formumuzu doldurabilirsiniz

Ön Değerlendirme formumuz bilgilendirme amaçlı olup herhangi bir hizmeti kapsamamaktadır. Formu dolduran adayların uygunluk durumu mail ile 5 iş günü içerisinde belirlenir. Adaylar daha sonra hizmet paketlerimizden birini satın alarak sorularını sorabilir ve uygun göçmenlik stratejilerini belirleyebilirler.

 

10.008 kişi bu sayfayı inceledi