Manitoba Eyalet Programı

Manitoba’dan aday gösterilmek ve Kanada göçmeni olmak için, Express Entry kategorisine dahil adayların diğer taleplerin yanında Manitoba’nın en çok ihtiyaç duyulan iş kollarında nitelikli iş deneyimine sahip olmaları gerekmektedir.

Ayrıca bu adayların MPNP‘ye bir niyet beyanında bulunmaları gerekmektedir.

Niyet Mektubu:

Manitoba’dan, Manitoba Vasıflı İşçisi ve Yurtdışı Vasıflı İşçisi dallarında aday gösterilebilmek için adayların MPNP’ye bir niyet beyanında bulunmaları gerekmektedir.

En yüksek puanı alan belli sayıda adaylar, Manitoba’dan Kanada’da sürekli oturum izni başvurusu yapmalarını sağlayacak bir Başvuru Tavsiye Mektubu almaktadırlar.

Son çekilişte, Yurtdışı Vasıflı İşçi Uygulaması kategorisinden davet edilen ve en düşük puanı alan aday 718 puan aldı.

Yurtdışı Vasıflı İşçileri:

Yurtdışı Vasıflı İşçi Kategorisi MPNP’nin, Manitoba’nın emek pazarını destekleyebilecek yabancı vasıflı çalışanları seçmesini ve aday göstermesini sağlamaktadır.

Diğer talepler yanında adayların; aile veya arkadaşlar, geçmiş eğitim, eyalet sınırları içerisinde iş deneyimi veya MPNP’nin Stratejik Alım Girişimleri’nden bir davetiye gibi bir bağlantıları olması gerekmekte.

Adayların, hak kazanmak adına başvuru zamanında Manitoba’da olmalarına gerek yok.

Yurtdışı Vasıflı İşçi Uygulaması vasıtasıyla davet edilen 23 aday, doğrudan MPNP tarafından Stratejik Alım Girişimi ile davet edilmişlerdir.

Daha detaylı bilgi için: info@canturkimmigration’a yazabilirsiniz.

 

5.166 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :