Kanada Vize Başvurum Red Aldı !

Ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durum, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere yada Avustralya gibi 1. Dünya ülkelerine yapılan vize başvurularının çok daha dikkatli incelenmesi ve olumsuz sonuç oranının yükselmesine sebep olmuştur.

Daha önce Kanada vize başvurunuza red aldıysanız genellikle standart bir red mektubu dışında başka bir bilgi paylaşılmadığını görürsünüz. Planlarınızı bozabilecek bu gibi durumlarla baş edebilmenin farklı yolları var. Çözümlerin tükenmediği demokrasilerde pozitif yaklaşımla görselimizi red degil onaylanmış visa mühürü olarak sunuyoruz.

ATIP Çevrimiçi Talep

Sizin adınıza Kanada Göçmenlik Bakanlığına resmi yetkili lisanlı danışmanınız olarak Bilgi Edinme isteği göndermemizden yaklaşık 30 gün içerisinde ret almanızın bütün nedenleri detaylı olarak elimize ulaşır. Nerede hata  veya eksik bilgilendirme yaptığınızı, nelere dikkat etmediğinizi vize memurunun gözünden, raporladığı kişisel notlarından çok detaylı görüp, anlayabiliyoruz. Bu başvuruları o zaman kimler yapabilir diye düşünüyorsanız, hemen önemli bir not olarak ekleyelim.

Sadece Kanada vatandaşları ve oturum izini olanlar Bilgi Edinme Yasası kapsamında talepte bulunabilirler.

Yeniden Başvuru

Başvurunuz reddedildiyse istediğiniz herhangi bir zaman tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Fakat tekrar başvuru yapmadan önce durumunuzu ve ret sebeplerini iyice analiz edilmesi, dosyanızı istenen ve yeterli döküman ve bilgi ile dolu olduğundan emin olunması gerekir.

Yargısal Denetim

Başvurunuz reddedildiği zaman Kanada Federal Mahkemesine yargısal denetim yolu için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yol, son çare olarak kullanılmalıdır.

Yargısal denetim için son başvuru tarihi farklılık gösterir. Örneğin; mültecilerin korunmasına ilişkin bir talebin reddedilmesi durumunda, federal mahkemesine yargısal denetim başvurunuzu Göçmenlik ve Mülteci Kurulu’nun kararı onaylamasının ardından 15 gün içinde yapmak zorundasınız.

Bu mahkemenin rolü vize veya izninizi onaylamak değil, yargısal denetiminizin yapılmasına izin vermek veya denetimi reddetmektir. Eğer mahkeme göçmenlik memurunun orijinal kararını desteklerse, karar aynen kalır. Aksi durumda, mahkeme yeniden değerlendirmek üzere davayı görevli memura iade eder.

Lisanslı Kanada göçmenlik danışmanınız olarak Kanada Hükümeti memurunun sizin için yazdığı vize red rapor notlarına ve içeriğine resmi olarak ulaşabiliyoruz.

CanTurk Immigration olarak daha önce red alan dosyalara kazandırdığımız vize onayları ile övünmekteyiz.

Uygun süreci tespit etmek ve karar vermek karışık gelebilir. Red durumlarıyla nasıl başedeceğinizden emin değilseniz, profesyonel yardım için bize ulaşabilirsiniz.

Konu hakkında detaylı bilgi edinmek veya özelliklerinizin kalıcı oturum izni kapsamındaki göçmenlik programlarından birine uygunluk analizi için

Ön Degerlendirme formumuzu doldurabilirsiniz.

Ön Değerlendirme

5.940 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :