Quebec Göçmen Yatırımcı Programı

25 Mayıs 2020

 

Quebec eyaleti, göçmen yatırımcı programını tekrar askıya aldı. Gelecek yıla kadar başvuru kabul edilmeyecek.

Quebec Göçmen Yatırımcı Programı (QIIP), Göç ve Entegrasyon Bakanlığı’na (MIFI) göre 1 Nisan 2021’e kadar başvurulara kapalı olacak. Quebec daha önce programı 1 Temmuz 2020’ye kadar kapatmıştı.

Program, net değeri 2 milyon dolardan fazla olan kişilerin, Quebec hükümeti tarafından onaylanmış bir finansal aracıyla en az 1.2 milyon dolar yatırım yaparak kalıcı oturma izni almasını sağlıyor.

Eleştirmenler programdan yararlanmanın kolay olduğunu söylerken, destekçiler Quebec’in daha fazla servet kazanmasına yardımcı olduğunu söylemekte.

Program, Quebec’te ikamet etme şartını koysada adayların çoğu B.C. veya Ontario yerleşimini tercih etmekteydi.

Kanada Yatırım Endüstrisi Birliği Mayıs ayı başında Federal hükümete bir mektup yazdı. Koronavirüs pandemisinin, Kanada ekonomisine yaptığı yıkıcı etkilerden hizlı şekilde çıkmasına yatırımcı programların destek olacağı umuluyor.

Quebec hükümeti, göçmen yatırımcılardan 1,2 milyon dolar faizsiz kredi alarak yatırımcı programından yararlanmakta. Hükümet parayı tahvil gibi faiz getiren yatırımlara koyar ve paranın beş yıl sonra yatırımcıya geri ödenmesini sağlamak için nakit tutar.

Yatırımcı göçü, Kanada’da istihdam yaratma ve ekonomik refaha katkıda bulunma potansiyeli olan yüksek net değere sahip bireyler için bir kategori olan iş göçü kapsamına girmektedir.

Kalıcı oturum izni kapsamındaki diğer göçmenlik programlarından birine uygunluk analizi için Ön Değerlendirme formumuzu doldurabilirsiniz.

 

10.932 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :