Ontario Göçmen Adayı Programı

Ontario Eyalet Adayligi

Kanadanın en kalabalık eyaleti, 13 Şubat’ta 486 Express Entry adayını göçmenlik eyalet programı için seçti.

Ontario Göçmen Adayı Programının (OINP), seçilen göçmen adaylarına İlgi Bildirimi (Notice of Interest) mektubu ilk önce bir davetiyedir. Bu davete kişi icap ettiğinde davet konfirme olur,  kabul edilmez ise, kişi Express Entry’de kalmaya devam eder.

Ontario Express Entry Öncelikli Meslekler (HCP) çekilişinde kişilerin 467 ile 471 arasında CRS skor aralığına ihtiyacı vardı. En son çekilişte genelde 4 veya 5 ile sınırlı olan meslek listesi  13 Şubat çekilişinde farklı Ulusal Meslek Sınıflaması (NOC) ile 10’a yükselmiş oldu.

Bu çekilişte, meslek listesi ilk sırasında hemşireler, muhasebeciler ve üst düzey yöneticileri yer aldı. Bunun nedeni ise bu mesleklere Ontario eyaletinin ihtiyacı olması idi.

Ilgi bildirim davetiyenizi aldığınızda OINP sayfasından başvuru yapmak için toplam 45 gününüz vardır.

13 Şubat çekilişindeki davetiye kazanan meslekler:

Finansal yöneticiler, NOC 0111

Diğer idari hizmet müdürleri, NOC 0114

Reklam, pazarlama ve halkla ilişkiler müdürleri, NOC 0124

Kurumsal satış müdürleri, NOC 0601

Perakende ve toptan ticaret müdürleri, NOC 0621

Müşteri ve kişisel hizmetlerde yöneticiler, yani NOC 0651

Mali denetçiler ve muhasebeciler, NOC 1111

Diğer mali görevliler, NOC 1114

İşletme yönetimi danışmanlığında profesyonel meslekler, NOC 1122

Kayıtlı hemşireler ve kayıtlı psikiyatri hemşireleri, NOC 3012

Ontario’dan eyalet adaylığınız kabul olursa, genel CRS puanlarına ek olarak 600 puan daha kazanırsınız. OINP’de ailevi durumunuz değişmiş olduğu varsayılarak mesela eşinizi de size katılacağını belirtebilirsiniz. Eşinizi de Express Entry’deki profilinize ekleyerek ailecek göçmenliginizin kabulu gercekleşebilir.

Bir sonraki Express Entry çekilişinde ek 600 puan, ITA dediğimiz Kanada kalıcı oturum davetini bir şekilde garanti etmenizi sağlayacaktır.

Konu hakkında detaylı bilgi edinmek veya özelliklerinizin kalıcı oturum izni kapsamındaki göçmenlik programlarından birine uygunluk analizi için Ön Değerlendirme formumuzu doldurabilirsiniz.

14.232 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :