Ontario Eyalet “Tech Draw” Size En Uygun Çekiliş Olsa?

Ontario 15 Ocak’ta uygun iş deneyimi olan 954 Ekspres Giriş adayını Kanada daimi ikametgahına aday gösterilmesi için başvurmaya davet eden Bilgisayar Programcıları ve IT sektöründeki kişilere yönelik “Tech Draw” çekilişi gerçekleştirdi.

15 Ocak çekilişinde (NOI) Notice of Interest davetiyesi alan kişilerin Express Entry Sıralama Sistemi (CRS) puanlarının 460 ile 472 arasında.

Ontario eyaleti bu mektupları kendi eyalet adaylığına başvuru sahibi kişilerin kendi eyalet -OINP- linkinden başvurmaya davet etmeleri için gönderir. Ontario eyalet programı Kanada göcmenlik eyalet programları içinde en eski başvuru kategorisi olup en etkili çalışan bir kategori olduğunu çekiliş sürekliliğinde ve kazandırdığı yüksek puan olan 600 puanda gözlemliyoruz. Bu davet koşullarından birincisi;

1-) Adayların öncellikle Express Entry sistemi içinde “Federal Skilled Worker”- Profesyonel Nitelikli Meslek grubu ya da “Canadian Express Entry” dediğimiz Kanada Tecrübe Sınıfı kategorisinden belli bir CRS puanı zaten havuzda bulunmaları. 15 Ocak çekilişinde bu geçerli CRS puanı 462 idi. “Notice of Interest” mektubu havuzda bu puanda olup ilk profil oluşumunda ” All Provinces” bütün eyaletleri ya da Ontario eyaletini spesifik olarak işaretlemiş kişilere ancak gönderilir. Her ay olan çekilişleri takip edip, eğer CRS puanınız “Ontario Eyalet Tech Draw” için uygun ise o zaman bu işaretlemeyi mutlaka yapmalısınız ki sisteme girdiğinizde Ontario Eyaletinin sistemi de sizi görebilsin ve çekilişe katılma şansınız olabilsin.

2-) Her ay yapılan bu çekilişlerde meslek tecrübe NOC Code’un her ay yapılan bu çekişlerden birisi ile aynı olması.

Eyalet adaylığı Ontario hükümeti tarafindan kabul edilen başvuru sahipleri 600 puan kazanır ve bu puan havuzdaki CRS puanına eklenerek toplam CRS puanını yükseltir. Bir sonraki çekilişte ise başvuru sahibi ve ailesi ITA dediğimiz asıl kalıcı ikamet için olan davetiyeyi almayı garantiler. 60 gün içinde başvuru sahibi ve ailesi evraklarını upload edip sisteme yükleme prosedüründen sonra artık herşey “Confirmation of PR” dediğimiz aile üyelerinin her biri için Kalıcı ikamet konfirmasyonunun ulaşmasını beklemeye kalır.

15 Ocak 2020 çekilişinde seçilen adaylar aşağıdaki altı meslekten birinde iş deneyim koşulunu sağladılar.

 

  • Yazılım mühendisleri ve tasarımcılar (NOC 2173
  • Bilgisayar programcıları ve etkileşimli medya geliştiricileri (NOC 2174)
  • Bilgisayar mühendisleri (NOC 2147)
  • Web tasarımcıları ve geliştiricileri (NOC 2175)
  • Veritabanı analistleri ve veri yöneticileri (NOC 2172)
  • Bilgisayar ve bilişim sistemleri yöneticileri (NOC 0213)

Ontario hükümeti 2019 yazında Ontario Göçmen Adayı Human Capital Priorities Stream Programı içinde Tech Draw’u başlattı.

Ontario eyaleti başta Kanada, Toronto, Ottawa ve Waterloo kentlerinde olmak üzere Kanada’nın birçok önemli teknoloji merkezine ev sahipliği yapmaktadır ve Tech Draws teknoloji sektörünün artan işgücü işgücü ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Konu hakkında detaylı bilgi edinmek veya özelliklerinizin kalıcı oturum izni kapsamındaki göçmenlik programlarından birine uygunluk analizi için Ön Değerlendirme formumuzu doldurabilirsiniz.

 

 

6.048 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :