Manitoba Eyaleti kalifiye işçi davetiyesi kimlere gitti ?

Manitoba, 193 Kalifiye Çalışanı Eyaletine Davet Ediyor!
Eyalet yönetimi tam olarak 6,574 adet tavsiye mektubunu sadece 2019’daki kalifiye çalışan ihtiyacı için yayınladı.
10 Ekim’de yapılan çekilişte Manitoba Eyaleti, 194 aday oturma izni sağlanmak için davet edildiler. Davetliler; Manitoba Kalifiye İşçileri, Yabancı Kalifiye İşçiler ve Uluslararası Eğitim Kanalı platformlarına kayıtlı kişilerden seçildi. Eyalet yönetimi ise tam olarak 6,574 adet tavsiye mektubunu sadece 2019’daki kalifiye işçi ihtiyacı için yayınladı.
Express Entry
193 davetiyeden 24’ü Federal Express Entry Sisteminde geçerli bir profili olan adaylara gitti. Sisteme dahil edilmek için yeterli olan adaylar; yaş, iş tecrübesi, eğitim ve dil yeterliliği gibi faktörlerin belirleyici olduğu CRS puanlarına göre sıralandı. En yüksek puana sahip adaylar Sürekli Oturma İzni için Express Entry havuzundan seçildi. Eyalet tarafından davet edilenlerin CRS puanlarına ise ekstra 600 puan eklenerek kalıcı oturma izinleri bir bakıma garanti altına alınmış oldu.
Manitoba Eyaleti tarafından davet edilebilmek için ise Manitoba’da ihtiyaç olan mesleklerde tecrübe sahibi olunması ve ayrıca Manitoba Eyalet Aday Gösterme Sistemi (MPNP)’ne ayrıca başvuru yapılması ön plana çıkan gereksinimlerden oldu. 
Manitoba Kalifiye İşçileri
Kurum tarafından değerlendirilmek için gerekenlerden biri, eyaletteki iş veren bir kişiden tam zamanlı bir iş teklifi almak. Koşulları sağlayan kişiler ise kuruma gönderilen başvurularına göre 1000 üzerinden puanlanarak değerlendiriliyorlar ve en yüksek puana sahip olanlara davet mektubu gönderiliyor. 
4.824 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :