Kanadaya nasıl giderim?

Değerlendirme görüşmesi neleri kapsıyor?

Cevap:

Değerlendirme görüşmesini yalnızca Kanada göçmenlik kriterlerine uyan ya da bazı gelişim alanları belirlenerek uygun hale gelebilecek kişilerle gerçekleştiriyoruz.

Bu aşama öncesi kişiye özel bir değerlendirme formu gönderiyoruz ve bu formda verilen bilgileri baz alarak, önerilecek yol haritasıyla ilgili detaylı bir hazırlık yapıyoruz. Ardından karşılıklı bir zaman belirleyip, yüz yüze ya da online olarak 1 saatlik değerlendirme görüşmemizi gerçekleştiriyoruz.

Başvuran ve nitelikleri uyan danışan bu görüşmeden başvuru süreciyle ilgili bir yol haritasıyla ayrılıyor. Bunun yanı sıra soruları cevaplanıyor ve bundan sonraki süreçte hangi hizmetleri verebileceğinden bahsediliyor. Bu görüşmede göçmenlik başvurusuna ilişkin bir adım atılmıyor. Karşılıklı olarak mutabık kalınması halinde bir hizmet sözleşmesi imzalanıyor ve bir sonraki aşama olan başvuru aşamasına geçiliyor.

Bu görüşmenin bedeli 1 saat ücreti 2850 TL + KDV. Yarım saat ücreti ise 2000 TL + KDV olarak belirlenmiştir.Danışmanlık bedeline 15 gün devamlı bilgi paylaşımı WhatsApp v.b platformlardan iletişim dahildir.

Bazı durumlarda değerlendirme görüşmesinin ardından kişinin niteliklerine ve uygunluğuna ilişkin olarak bir süre hazırlık yapması gerekebilir. (IELTS çalışma dosyaları &koçluk ,diploma denklik belgeleri, doküman sertifikasyonu vb.) Bu tür durumlarda kişi 90 gün içinde bizden hizmet almaya karar verirse ve de hala şartları uygunsa ikinci değerlendirme görüşmesinden ücret alınmaz.