Kanada Göçmenlik Başvurunuzu Nasıl Sağlamlaştırabilirsiniz ?

 

İngilizce ve/veya Fransızca’da yüksek düzeyde yeterliliği bulunan göçmenlerin Kanada işgücüne ve toplumuna uyumlanma olasılıklarının daha yüksek olduğu bilinen bir gerçek.

Kanada göçmenlik sistemi, kalıcı oturum hakkı elde edebilmek ve Kanada vatandaşı olabilmek için gereken dil yeterlilik standartlarında bu gerçeği yansıtmakta.

Express Entry’ den bu noktada bahsedilebilir. 2015 yılında Kanada’nın üç ana vasıflı işçi göçmen programlarının aday havuzunu yönetmek adına uygulamaya konulan Hızlı Kayıt Sistemi yani Express Entry hangi göçmen adaylarının ülke ekonomisinde başarılı olacağını saptama hususunda seviyeyi yükseltmiş bulunmakta.

Express Entry, adaylara; yaş, eğitim, iş deneyimi ve dil yetenekleri gibi belli başlı insani sermaye unsurlarına dayalı Kapsamlı Derecelendirme Sistemi CRS puanı vermekte.

CRS ile, eşi olmayan bekar ve hem İngilizce hem de Fransızca’da dört bölümden (okuma, yazma, konuşma ve dinleme) yüksek düzeyde yeterliliğe sahip bir aday 290 CRS puanı kazanabilmektedir.

Express Entry sisteminde Dil Yeterliliği için En Yüksek CDS Puanları (Eşi Olmayan Bir Aday İçin)

Puanlama Sınıflandırması CRS Puanları
Temel İnsani Sermaye Unsurları: Resmî Dilde Yeterlilik 160
Aktarılabilir Yetenek Unsurları: Dilde iyi/güçlü yeterlilik ve eğitim ile yurtdışında iş deneyimi gibi unsurlar 100
Ek puanlar: Fransızca’da dört bölümden NCLC 7 veya daha yüksek bir puan ve İngilizce’de dört bölümden CLB 5 veya daha yüksek bir puan 30
Toplam 290

Konu hakkında detaylı bilgi edinmek veya özelliklerinizin kalıcı oturum izni kapsamındaki göçmenlik programlarından birine uygunluk analizi için Ön Değerlendirme formumuzu doldurabilirsiniz.

4.740 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :