Express Entry Başvuru Adımları

Kanada Express Entry başvurusu online ve genel olarak iki etaptır.

llk etap; kişinin eğitimlerinin, lisan, seyahat ve iş tecrübelerinin beyan edilerek genel profil bilgilerinin Express Entry sanal havuzuna girişidir.

Ikinci etap; CRS puanları doğrultusunda ayda bir kaç kere yapılan çekilişlerde “ Invitation to Apply to Canada” – ITA kazanan kişiler için (Permanent Residence Adayı) olarak ayrı bir bölüm açılır. Express Entry sistemi başta beyan edilen bilgilerin kanıtları/ gerekli belgelerin toplaması ve sunulması için kişiye 60 gün süre verir.

Gerekli tüm belgelerin titizlikle ve doğru bir şekilde hazırlanması ve sunulması Express Entry başvurusu için çok kritiktir. Kişilerin ufak bir hata ya da unutkanlık olarak değerlendirebileceği eksiklik ya da yanlışlıklar başvurunun reddedilmesi ya da kişinin Kanada’ya girişinin misrepresentation / yanlış bilgilendirme regulasyonu çercevesinden en az 5 yıl yasaklanması gibi sonuçlara yol açabilmektedir.

Kanada Göçmenlik Bakanlığı ile yapılacak bütün yazışmalarda, Express Entry havuzuna final dosya yüklemesi oncesi yüz yüze yapacağımız konfirmasyon toplantıları, dosyanızın ısrarcı takibinde CanTurk Immigration olarak Kanada yolculuğunuzun her etabında 7/24 email iletişim, titiz dosya ve profil hazırlanma, sunum ve profesyonel hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

6.179 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :