Express Entry artış hedefleri

 

 

Federal Hükümetin yeni bir raporuna göre 2018 yılında Kanada, Express Entry Sistemi yoluyla bir önceki yıla göre %41 artış göstererek 92 binden fazla kişiyi daimi ikametgah için kabul etti.

Bu sonuçlar Kanada Göç, Mülteci ve Vatandaşlık İşleri’nin (IRCC) 2 Temmuz tarihinde yayınlanan Express Entry sistemi için hazırladığı 2018 yıl sonu raporundan elde edildi.

Kabullerdeki artış, Express Entry sistemi tarafından yönetilen üç Federal ekonomik göçmenlik programı için Kanada’nın kabul artış hedefleri ile paralellik gösterir.

Bu üç program Kanada Eyalet Aday Programı’nın (PNP) da bir kısmı dahil olmak üzere Federal Yüksek Nitelikli sınıfı, Federal Yetenekli Ticaret sınıfı ve Kanada Tecrübe sınıfı’ndan oluşur.

Kanada’nın federal hükümeti ile eyalet ve bölgelerinin çoğunun Express Entry giriş havuzundan aday seçmek için kullandıkları göçmenlik akışları bulunur. Bu akış sayesinde adaylara aynı zamanda Kanada daimi ikametine başvurması için fırsat sağlar.

Express Entry Sistemi’nin yönettiği üç program için hedeflenen kabullerde 2018 yılında bir artış yaşanmış ve bu artışın 2021’e kadar her yıl yükselmesi bekleniyor.

Eyalet Aday Programı için hedeflediği kabulleri genişletmekte olan Kanada, 2018 yılında kabul sayısını 55 bine yükseltmiş ve yine 2021’e kadar her yıl arttırmayı planlamaktadır.

Çağrılan adayların çoğu başvurduğu yılın ertesinde kabul edilmektedir. IRCC, Express Entry sistemi ile kabul edilenlerde görülen bu artışı işlemleri 2017’de başlamış fakat 2018’de kabul almış olan çok sayıda Federal Yüksek Nitelik Programı adayına bağladı. IRCC’nn belirttiğine göre 2018 yılında süreci başlayan ve PNP yoluyla kabul alan ek Express Entry adayları da bu sıçramaya katkıda bulunmuştur.

3.468 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :