Alberta Eyalet Adaylığı

 

Alberta Eyaleti 9 Ocak 2020 tarihinde Express Entry adaylarına (Notice of Interest) davet mektubu gönderdi. Bu daveti (CRS) puanı 350 ve üstü olan 150 kişi kazandı.

Alberta’dan eyalet adaylığı kabul olan Express Entry adaylarına CRS puanlarına ek 600 puan daha verilir. Exspress Entry profiline eklenen 600 puan ile kişi kendi aile bireylerini de ekleyerek Kanada daimi ikamet daveti “Invitation to Apply ITA” ‘yi garanti eder.

En son 22 Ocak 2020 Profesyonel Nitelikli Meslek grubu -Federal Skilled Worker- çekilişinde adayların başvuru daveti alabilmeleri için en az 471 CRS puana ihtiyaçları olduğunu gördük.

Alberta eyaletinin kabul ettiği CRS puanı 350, ise Express Entry sistemi üzerinden yapılan çekiliş puanlarına göre önemli ölçüde düşük bir puan.

Alberta Eyaletinden bir iş teklifi veya daha önceki bir çalışma tecrübesinin olup olmaması bu çekiliş için gerekmese de, Alberta eyaleti aşağıdakilerden birisine sahip adaylara öncelik verebileceğini belirtti.

  • Alberta’dan bir iş teklifi ve / veya iş deneyimi
  • Kanada sonrası orta öğretim kurumundan bir derece ve geçerli bir iş teklifi
  • Alberta’da yaşayan bir ebeveyn, çocuk veya kardeş.

Konu hakkında detaylı bilgi edinmek veya özelliklerinizin kalıcı oturum izni kapsamındaki göçmenlik programlarından birine uygunluk analizi için Ön Değerlendirme formumuzu doldurabilirsiniz.

16.470 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :