Ontario Eyaletinin Aradığı 6 meslek 2020

Ontario Eyaletinin Aradığı 6 Meslek 2020

 

Ontario Göçmen Aday Programı (OINP), bu yıl üçüncü bir Teknik Çekilişini 29 Temmuz’da düzenledi ve gönderdiği 1,288 davet ile yılın en büyük çekilişini gerçekleştirdi.

“Ekspres Entry  Human Prioties Stream” dedigimiz İnsan Sermayesi Öncelikleri programına katılabilecek özellikteki adayların davet edilmek için 463 ile 477 arasında Kapsamlı Sıralama Sistemi (CRS) puanına ihtiyaçları vardı.

Aşağıdaki mesleklerden birinde en az bir yıllık iş deneyimi olma şartı yetmek ile beraber Ekspres Entry sisteminde halihazırda profilleri aktif idi. Adayların davet almak için işverenden bir iş teklifine ihtiyaçları yoktu.

  • Bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticileri (NOC 0213)
  • Bilgisayar mühendisleri (NOC 2147)
  • Veritabanı analistleri ve veri yöneticileri (NOC 2172)
  • Yazılım mühendisleri ve tasarımcıları (NOC 2173)
  • Bilgisayar programcısı ve etkileşimli medya geliştiricileri (NOC 2174)
  • Web tasarımcıları ve geliştiricileri (NOC 2175)

Ontario’dan İlgi Bildirimi (Notice of Interest) mektubu alan kişilerin eyalet adaylığı için başvurularını 45 takvim gününde gerekli istenen belgeler ile sunmaları gerekmektedir.

Ontario’dan aday gösterildikleri takdirde, genel puanlarına otomatik olarak ek 600 CRS puan eklenir. Kanada’daki herhangi bir Eyalet Adayı Programı’na (PNP) aday gösterilen herkes içinde aynı puan geçerlidir. 

Express Entry profilinde deklere ettikleri eşlerini de eyalet başvurusunda herhangi bir dil sınavı veya diploma denkliği olmadan profile ekleyebilirler.  600 puan, kendilerine bir sonraki Ekspres Entry çekilişinde daimi ikamet için (ITA) başvuru davetiyesi kesinlikle almalarını sağlayacak yükseklikte- 1000 küsürlerde olan -bir puana denk gelecektir.

Ontario Teknik Çekilişine nasıl davet edilirsiniz?

1-) OINP Tech çekilişi yoluyla bir davet için uygun olmanın ilk adımı Kanada’nın Ekspres Entry sisteminde bir profil oluşturmaktır.

Ekspres Entry, üç federal ekonomik sınıf göç programı için bir uygulama yönetim sistemidir.

 * Federal Nitelikli İşçi Programı, *Federal Nitelikli Ticaret Programı,  * Kanada Deneyim Sınıfı.

Ekspres Entry adayları, eğitimlerine, iş deneyimlerine, yaşlarına ve İngilizce veya Fransızca dil yeterliliklerine göre Kapsamlı Sıralama Sistem puanlarına (CRS) göre sıralanır.

2-) OINP Tech Draws/ Teknik Çekilişi , Ontario eyalet adaylığına başvurmaya davet ettiği aranılan ve uygun teknoloji ve bilişim meslek dalına sahip -bu çekilişteki 6 meslek sahibi gibi- kişileri  Express Entry aday havuzundan çeker ve davetiye ile ilgi bildirimi gönderir.  Süreç tamamlandığında ise adaylar Ontario’daki teknoloji kariyerlerine yerleşme fırsatına sahip olurlar.

Ontario Eyalet Adaylığı (OINP) programı yayınladıkları bir medya bülteninde, “Bu özel yaklaşım sayesinde, teknoloji sektöründeki işletmelerin dünyanın dört bir yanından en iyi yetenekleri işe almasını kolaylaştırmaya yardımcı oluyoruz” ifadesini kullanmıştı.

Kalıcı oturum izni kapsamındaki göçmenlik programlarından birine uygunluk analiziniz için Ön Değerlendirme formumuzu doldurabilirsiniz.

30.762 kişi bu sayfayı inceledi
Sonraki Paylaşım :